Firma
Gabiony

Kosze gabionowe zgrzewane


Jednym z elementów konstrukcji, które oferuje nasza firma, są kosze gabionowe. Są one podstawą wielu instalacji, w tym między innymi ogrodzeń, ekranów akustycznych, murów oporowych, schodów, a nawet dekoracji ogrodowych.

Ich budowa opiera się na łączeniu za pomocą spawania stalowych drutów. Powstała siatka o odpowiednich rozmiarach zostaje wzmocniona w miejscach scalania specjalnymi spiralami. Zaplata się je wzdłuż wybranych krawędzi. Inną metodą jest zakładanie dopasowanych pierścieni zaciskowych.

Zalety:

Zalet naszych koszów gabionowych jest wiele. Odznaczają się nie tylko wyjątkową wytrzymałością, ale także odpornością na wilgoć i inne niesprzyjające warunki pogodowe. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej odmiany stali cała konstrukcja jest elastyczna, co oznacza optymalne dopasowanie do podłoża.
Zastosowanie:
  • ogrodzenia,
  • mury oporowe,
  • dekoracje ogrodowe,
  • progi, stopnie,
  • zabezpieczenie skarp i nasypów,
  • ekrany akustyczne.

Cechą szczególnie wyróżniającą nasze kosze gabionowe jest wyjątkowy wygląd tego rodzaju instalacji. Odznacza się ona bowiem nie tylko naturalnością (dzięki kamiennemu wypełnieniu), ale również ogromnymi możliwościami aranżacyjnymi.Technologia

Dane techniczne zgrzewanych koszy gabionowych:
Wymiar oczka
Średnica drutu - oczka
Średnica drutu - spirali Max. Szerokość siatki
Max. Długość siatki
[m]
  100x100 i 100x50
 3,0 - 4,5mm  3,0 - 4,5 mm  2,1m  3,2m
Wytrzymałość na rozciąganie : min. 400/N/mm2

Opis produktu:

Oferujemy gabiony o prostokątnym kształcie o szerokości 1m oraz 2m. Na pojedynczy gabion składają się dwie pary paneli bocznych, podstawa oraz wieko. Przestrzeń wewnętrzna jest podzielona na membrany(przegrody) z odległościom 1m miedzy sobą. Dodatkowa stabilizacje zapewniają haki stężające. Gabiony dostarczane są w pakietach.

L*W*H
m
Liczba membran (szt.)
  1,5*1,0*0,5
0
 1,5*1,0*1,0 0
 2,0*1,0*0,5 1
 2,0*1,0*1,0 1
 3,0*1,0*0,5 2
 3,0*1,0*1,0 2
 4,0*1,0*0,5 3
 4,0*1,0*1,0 3
Wymiary koszy gabionowych można dostosować do potrzeb klientaZabezpieczenie antykorozyjne: drut stalowy ocynkowany po zgrzaniu, powłoka cynkowo aluminiowa.
Akcesoria: spirale, pierścienie zaciskowe, haki stężające. Przy budowaniu pełnych ścian można zamówić gabiony bez bocznych paneli, gdzie tylko jeden kosz gabionowy będzie miał boczny panel.

Przykładowe zastosowania gabionów do umocnienia brzegów rzek:
Nasze produkty: Nasz adres: RAFMET